Закляття долини змій Гошів
Лис 18

Ще позаминулих вихідних їздили в с. Бубнище Івано-Франківської обл. Знаходиться воно на межі Івано-Франківської і Львівської обл. приблизно на відстані 14 км від Болехова. Якщо їхати зі сторони Калуша, то в Болехові потрібно повертати наліво, не попасти туди важко, так як в Болехові є вказівник, де повертати. Машиною можна під’їхати прямо до самих скель, а можна залишити внизу і пройтись пішки біля 4 км.
Скелі Довбуша (668 м.н.р.м) – скелясті виступи пісковиків, які утворились приблизно 70 млн. років назад на дні моря  Але це не тільки скелі, тут також є і печери, сходи, рови, криниця глибиною 6 метрів. Багато вчених вважає, що це залишки скельного монастиря, типу Манявський Скит.
Крім основної групи скель, де тусуються всі хто сюди приїхав – в навколишньому лісі є ще багато інших скель. Кожна скеля має свою назву, хоча назви скель не написані і без провідника не дізнаєшся яка скеля як називається. Прямо на скелях ростуть хвойні дерева – чи то модрини, чи кедри (я погано орієнтуюсь у деревах, тим більше хвойних), пронизуючи своїм корінням скелі. Спочатку сходами, а потім по каміннях можна вийти на вершину скелі. З вершини відкривається чудовий краєвид на лісисті Карпати. Вилізти сюди нескладно, тільки потрібно бути обережним, щоб не оступитись і впасти, висота скель подекуди сягає 80 метрів (достатньо з 10-метрової висоти впасти на каміння). Мені особисто сподобалась скеля, на якій є виступ – який нагадує голову людини.

Біля скель завжди людно (і як наслідок – брудно і тисячі надписів на кшталт “Тут був Вася”), тут пропонують покататись на коні, хлопчина років 8-10 пропонує сфотографуватись з соколом, купити різні сувеніри і книги про скелі Довбуша. Я пішов фотографуватись з соколом, першу фотку він ще сидів нормально, а потім усе прагнув розв’язати мотузку, на якій був прив’язаний і щось “співав” мені над вухом :)
P.S. Цікаво, як в Україні експлуатують ім’я Олекси Довбуша – якщо великий камінь – значить Довбуша, якщо печера в Карпатах – значить Довбуша, якщо скелі – Довбуша. Аналогічно, що не замок в Румунії – то Дракули.
Фото

Перша скеляПерша скеля Скелі ДовбушаСкелі Довбуша Скелі ДовбушаСкелі Довбуша Фотосесія з соколомФотосесія з соколом
Скелі ДовбушаСкелі Довбуша Скелі ДовбушаСкелі Довбуша Скелі ДовбушаСкелі Довбуша Скелі ДовбушаСкелі Довбуша
Модрина чи кедрМодрина чи кедр Голова людиниГолова людини
Голова людиниГолова людини

 

Теги: , ,

Читайте також:

Залишити коментар

Коментарів: 3 для “Скелі Довбуша”

  1. 1. ScorpioNo Gravatar Сказав:

    красивые места!

  2. 2. yuri kuznetsovNo Gravatar Сказав:

    бував там. найкращий скалолазний район на західній україні

  3. 3. yAnTarNo Gravatar Сказав:

    Тільки, як завжди, у нас в Україні – де популярно – там дуже насмічено :(

*