IP == час Leki enzian
Чер 18

Тустань - КаміньПродовження подорожі, початок тут. Початковий маршрут на другий день був таким: Урич – Самбір – Крехів – Добромиль – Жовква – Львів. Але зрозумівши, що в Добромиль ми не встигнемо, ми його викреслили з нашого маршруту.


Прокинувшись о 7 ранку погода нас приємно здивувала – на небі ні хмаринки, сонечко світить. Поснідали, висушили намети і пішли оглядати скелі. Ще в прадавні часи тут нагромадилися потужні товщі намулу. Близько 25 мільйонів років тому, разом з утворенням гір Карпат були вже сформовані і камені-пісковики, деякі з них у процесі гороутворення виринули на поверхню землі. До комплексу урицьких пісковиків входять: Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля та інші менш відомі. Саме на цих 3 скелях існувала фортеця.

Тустаань — давньоруський наскельний оборонний комплекс, митниця та місто-фортеця, який існував з другої половини IX до середини XIII ст., поки в 1240 р. хан Батий не зруйнував його.

По дорозі до скель є катапульта, з якою штурмують фортецю на щорічному фестивалі “Ту Cтань” (цього року пройде 6 вересня). Трохи далі по дорозі – каплиця з джерелом.

Спочатку ми вирушили на оглядини Малої Скелі і Гострого Каменя. Трохи полазили на цих скелях, сфотографувались на дереві, Андрій перевтілився у древнього жителя цієї фортеці. З Острого Каменя відкривається чудовий краєвид на основну скелю – Камінь. Тут же є криниця в камені.

Повертаємось до головної скелі, де колись був дитинець – укріплена частина замку. Камені вражають своєю висотою, у каменях видно діри, в яких стояли дерев’яні сваї, екскурсовод розказує, що тут був п’ятиповерховий (!!!) житловий комплекс, висота кожного поверху складала 3-4 метри. Як кажуть, краще один раз побачити, ніж сто раз почути.

Далі повертаємось до машини і повертаємось назад. Їдемо тією ж жахливою дорогою через Східницю. Сьогодні їхати важче – сонце пече немилосердно.

Біля обіду приїжджаємо в Самбір – тут довго не затримуємось, прогулюємось центром, оглядаємо ззовні органний зал, костел Івана Хрестителя (1530 р., зберігся у хорошому стані) і церкву Різдва Пресвятої Богородиці. У Самборі біля церкви стояла колоритна дівчина в якскраво-червоній спідниці і чоботах. (побачивши нас з фотоапаратами – дівчина пішла геть – на одній фотографії в куті видно її) .
Наступна зупинка Крехів – село відоме своїм монастирем, який відомий своїми чудотворними іконами. Монастир було засновано ще в 1613 р. ченцями Києво-Печерської Лаври Йоілем та Сильвестром. Походивши по території монастиря вирушаємо далі.
Жовква – районний центр – проте який районний центр – Львів в мініатюрі. Тут в центрі міста на малій площі зосереджені Ратуша, Жовквівський замок (зараз там проходить реконструкція),  костел Св. Лаврентія XVII ст., (такий же грандіозний, як Домініканський костел у Львові), а також Василіанський (XVII-XX ст.) і Домініканський (XVII-XVIII ст.) монастирі. Жовква стає останнім пунктом у нашій мандрівці. Далі переїзд до Львова і нічним дизелем додому.
Фотографії.

 

Тустань

Тустань - КаміньТустань – Камінь Тустань - КаміньТустань – Камінь Тустань - КаміньТустань – Камінь КапищеКапище
КапищеКапище КапищеКапище ІдолІдол
Ідол з дереваІдол з дерева Мавки :)Мавки :)
Острий каміньОстрий камінь Острий каміньОстрий камінь Острий каміньОстрий камінь
Вид з Острого каменя на фортецюВид з Острого каменя на фортецю Древні жителі:)Древні жителі:)
Камінь - центр фортеціКамінь – центр фортеці
Камінь з іншого бокуКамінь з іншого боку
Початок (у нашому випадку кінець) маршрутуПочаток (у нашому випадку кінець) маршруту

 

Самбір

Міська ратушаМіська ратуша Костел Івана ХрестителяКостел Івана Хрестителя Церква Різдва Пресвятої БогородиціЦерква Різдва Пресвятої Богородиці Церква Різдва Пресвятої БогородиціЦерква Різдва Пресвятої Богородиці

 

Крехів

В'їздна брамаВ’їздна брама МозаїкаМозаїка Миколаївська ЦеркваМиколаївська Церква Миколаївська ЦеркваМиколаївська Церква
Оборонна вежаОборонна вежа Миколаївська ЦеркваМиколаївська Церква

 

Жовква

Мури фортеціМури фортеці Костел св. ЛаврентіяКостел св. Лаврентія Костел св. ЛаврентіяКостел св. Лаврентія Костел св. ЛаврентіяКостел св. Лаврентія
Міська ратушаМіська ратуша Солдат на димарі :)Солдат на димарі :) ФортецяФортеця

Теги: , , , , , , , ,

Читайте також:

Залишити коментар

Коментарів: 5 для “Мандрівка Львівською областю – день другий”

 1. 1. ELECTRICNo Gravatar Сказав:

  В Самборі ще є мощі св. Валентина.
  Завжди дивуюся маршрутам. Спочатку декілкьа точок йдуть одна за одною, а потім інтервал через надцять км. А в Одесу через Ялту треба їхати?))
  Урич – Крехів – Самбір – Добромиль – Жовква – Львів – маршртук з зигзагами чи тут крехів мав йти після жовкви?

 2. 2. yAnTarNo Gravatar Сказав:

  Сорі, то я просто неправильно написав, спочатку був Самбір, а потім Крехів.

 3. 3. ELECTRICNo Gravatar Сказав:

  Зрозуміло:)) І сил вистачилло на ткий гак?:)

  незручністю є те. що нема повдомлень на мейл про нові коменти:(

 4. 4. yAnTarNo Gravatar Сказав:

  1) Як на мене, там гака великого і не було
  2) Я був пасажиром, а не водієм
  3) Сьогодні обов’язково поставлю – уже поставив.

 5. 5. ирэнNo Gravatar Сказав:

  Да, все-таки много красивых и интересных мест и на Западе Украины. Я вот еще Стрий посещала, тоже понравился городишка: спокойный, маленький и красивый

*