На вихідні планували піти в гори на 3 дні в Горгани. Але за різними обставинами вийшло тільки на 2 дні. Планували піти на Довбушанку, а наступного дня, якщо буде час і бажання – на Малий Горган, або спуститись в Буковель.
Як і минулого разу в п’ятницю ввечері хлопці приїхали до мене (але московським поїздом, автобус Київ – Косів не заїжджав на автовокзал у Чернівцях), переночували і рано на 6:30 на автобус Коломия – Надвірна. Через 15 хвилин їзди заснув, але скоро прокинувся – надворі було темно і йшов дуже сильний дощ – двірники не встигали змивати воду з лобового скла. Біля 8 години приїхали в Надвірну. Дощ був менший, але все одно йшов. Пішли на автостанцію, де, через хвилин 20 йшов автобус на Бистрицю. 40 хвилин їзди по не дуже добрих дорогах і ми в Бистриці. Позаду нас чорнезні хмари. Снідаємо сардинами і вперед на Довбушанку. Хмари, ніби за помахом чарівної палички обходять нас стороною. з-за хмар виходить сонечко і стає жарко.
Йдемо вздовж невеликої річки, по дорозі зустрічаємо велике наметове містечко (більше 15 палаток) з мешканцями. По дорозі табличка – природний заповідник “Горгани”. Біля таблички карта місцевості, цікаво цю карту рисували або шпіони, або для шпіонів, бо розташування населених пунктів там досить дивне (особливо Рахова, який знаходиться між Верховиною і Зеленою). Біля 12 години дорога різко повертає наліво (річка залишається в стороні), піднімаємось досить крутим підйомом. Через півгодини підйому згадуємо, що води у нас грам 300 на чотирьох і, якщо вийдемо на хребет – то води уже не наберемо. Та всередині жевріє надія на маленький потічок. Чим вище піднімаємось, тим ця надія слабшає. Доходимо до розвилки, йдемо наліво через повалене дерево, через 5 хвилин ходьби повертаємось назад і йдемо направо. Починає накрапати дощик, але згодом закінчується, тільки витрачаємо час на дощовики.
О 13:50 виходимо на велику галявину, де пасуться коні. Тут починаються горгани – насипи великих каменюк. Сідаємо, відпочиваємо, нас доганяє група моїх земляків, спілкуємось з ними. Дарують нам напівповну півлітрову пляшку з водичкою. Йдуть попереду нас – їм легше йти – у них рюкзаки об’ємом 20-30 л. Починається жереп. Години півтори продираємось через жереп – ніби є стежка, але йти складно, жереп чіпляється за ноги, руки, рюкзак. Приходиться складати трекінгові палиці, вони не тільки не допомогають, але ще й заважають (взагалі на висоті в Горганах трекінгові палиці – зайва річ). Урррра. Жереп закінчився, попереду тільки каміння. Виходимо на хребет трохи нижче г.Ведмежик, на цю гору не піднімаємось, повертаємо одразу направо на Довбушанку. Вдруге нас обганяє група з Коломиї (вони ще піднімались на Ведмежик). Потрібно поспішати, бо нас наздоганяють чорні грозові хмари, чути перекати грому і не хочеться на вершині попасти під грозу. Але в той день нам везло (на відміну від наступного) і хмари знову нас обходять стороною (цікава штука – грім гримів позаду нас – майже над нашими головами потім моментально пропав, завжди коли гроза – довго ще чути перекати грому в стороні, де гроза, а тут пропав – і все). З Довбушанки відкриваються чудовий краєвид – попереду нас Малий Горган, Синяк і трохи далі – Хом’як, справа – Говерла і Петрос, ще правіше – Близниця позаду – Сивуля.
Біля 16:00 ми піднялись на Довбушанку. Тут у нас майже закінчилась вода і останки води ми розвели кислим вином. Згадували на Довбушанці, що за ті гроші, що купили вино, можна було купити вдвічі більше смачного соку. В багатьох каміннях були останки дощової води, але ми не ризикували її пити. Спуск з Довбушанки не був легшим за підйом, бо на каміннях є ризик впасти, чи підвернути ногу. Спускались камінням поки не знайшли стежку в лісі. Закінчилась наша вода з вином, прийшлось уже втамовувати спрагу ковтками вина, від якого в горлі пекло. Йдучи в лісі по стежці, ми чули звуки річки. Для нас цей звук був божественним, але наша стежка йшла в протилежний бік від річки і цей звук пропав. Пізніше стежка круто повертає наліво і ми знову йдемо в потрібному напрямку і звуки води стають все ближче до нас. Між іншим, тут вперше за цілий день ми побачили перший вказівник. Навіть не один вказівник, а цілих чотири на відстані 100 метрів, а далі жодного. Йдучи лісовою стежкою ми побачили тонесенький струмочок. Вова поліз вгору набирати води. Потік був дуууже слабеньким, але Вова напився сам і приніс нам 0.5 л води. Вперше за 7 годин ми напились води не економлячи. А через півгодини ми розкладаємо намети біля тієї самої річки, яка видавала божественні звуки. В лісі, недалеко біля кладки є місце для розведення багаття. саморобні лавки біля вогню.
Вечеря класична – суп, гречка з тушонкою, чай зі згущеним молоком і вино. Під час вечері згадуємо фрукти, які би ми хотіли їсти – банани, ананаси, маракуйї і т.д. . Починається дощ, але під деревами він не такий сильний, згодом дощ зупиняється. Біля вогнища вирішуємо, що завтра спускаємось в Буковель, а не йдемо на Малий Горган. Лягаємо спати.
Щоб добре спати потрібно мати зручну постільну білизну. Ви можете постельное белье купить в нашому магазині.
Неділя 8:00 – замість будильника Роман виконує гімн України. Підйом, сніданок. Приходить лісник, який судячи з його вигляду вчора дуже добре святкував. Побачивши пляшку від пива (брали з дому на воду) в нього загораються очі – невже там пиво. Почувши негативну відповідь махнув рукою і пішов. Пізніше навідується ще один місцевий житель, який вже третій день шукає свого коня, який втік. Біля 10:00 виходимо в сторону Буковеля. Йдемо вздовж річки, приходиться декілька раз переходити через неї. По дорозі є поворот вліво (ми думали, що це поворот на Малий Горган, насправді це був поворот на Буковель). Дуже зручно переходити річку з трекінговими палицями, особливо по слизькому камінні. Виходимо на велику галявину з колибою.
Дорога розходиться вліво і вправо. Ми йдемо вправо, спочатку зарослями малини і кропиви (дуже добре йти в шортах і футболці), потім болотами. В деяких місцях нога попадає повністю в багнюку. Намочивши ноги, набравши болота (крім Вови, в якого класне взуття) йдемо уже прямо по потічку вниз, тому що стежка пропала. Час від часу звіряємо напрямок за компасом – все нормально. Ось наш потічок зливається з маленькою річкою і нам потрібно трохи звернути вліво, ми так і робимо і у Роми закрадається думка, що ми тут були. Дійсно – є наші сліди в іншу сторону. Висновок – півтора години блукання хащами, болотами і жодного результату. Повертаємось назад до місця нашої ночівлі. Три з половиною години назад ми стартували звідси.
Питаємо у місцевого жителя, як нам попасти в Буковель – можна двома шляхами – один – той, який ми йшли, але потрібно було повернути наліво, а інший – в другу сторону, а потім направо і дорогою лісом. Йдемо другим шляхом. Починає накрапати дощ, вирішуємо перечекати дощ. Тут я забув свою сідачку (”підсрачник”), згадав тільки через 30 хвилин, назад вертатись не хотів. Йдемо трохи стежкою, трохи дорогою, бачимо стрілки на камені. О 14:30 виходимо з жопи, в якій були майже півдня, бачимо Буковель. Уррра. Але за нами насувається інша жопа, яка через 10 хвилини нас наздоганяє. Гроза. Вода лиє, як з відра. Швиденько збігаємо вниз, але наша швидкість у порівнянні зі швидкістю хмар є нікчемною. Рома ще в цю грозу збирає суниці. Через півгодини гроза закінчується, ми йдемо, по коліна в болоті, майже по пояс мокрі, грунтовою дорогою в Буковель. В Буковелі купа машин, людей (чистих, а не таких як ми ). Від інших людей на Буковелі нас відділяє паркан, але яка велика різниця між нами і людьми за парканом.
Переодягаємось на території Буковеля, тут же доїдаємо сардини і сідаємо на маршрутку до Яремчі. В Яремчі одразу пересідаємо на автобус Яремча-Чернівці, але, на жаль, для хлопців, він їде тільки в Коломию. Я виходжу трішки ближче до автостанції, хлопці їдуть далі.
Ось так закінчилась наша подорож на Довбушанку. Дуже погано, що нема маркування ні туди, ні звідти. Вчора на travel.org.ua/forums/ читав, що є один вказівник по дорозі на Довбушанку, але його важко помітити. Дуже добре мати з собою GPS (буду міняти телефон – візьму собі HTC Touch Cruise – там є вбудований GPS). Карту з маршрутом не викладаю, тому що важко зорієнтуватись, де ми почали маршрут другого дня і де ми блукали.
09.07.2009 22:43
Неплохо прогулялись )
10.07.2009 08:07
Особливо другий день
– пішли б зразу на Малий Горган і Синяк – і толку би було більше, і подивились би ще на ті гори.
10.07.2009 21:49
шкода, що нема фоток з жопи 2-го дня. особливо того струмочка, по руслу якого ми спускались
10.07.2009 22:17
Дійсно нема фоток з жопи того дня, але тоді і часу, і бажання не було фоткати.
В принципі дорогу туди ми уже знаємо – можна піти ще раз
17.10.2011 07:32
вот и сходили на Довбушанку, правда другой компанией и немного другим маршрутом
17.10.2011 09:45
Ага, і провтиків не було – все по плану – і підйом, і спуск.