(як довго цей пост був в чернетках, прийшла і його черга попасти на світ божий
).Чув неодноразово про цей військово-історичний фестиваль, але ніколи там не бував. І цього року було вирішено відвідати один день цього фестивалю (3 жовтня, потрібно було їхати ще і наступного дня, але був день міста Чернівців і ми залишились у Чернівцях – на жаль нічого цікавого в той день не було). Отже, сівши у автобус Чернівці – Кам’янець-Подільський, ми вирушили у подорож до цього історичного міста. 2 години їзди і ми на автовокзалі. Йдемо в парк – тут гарний фонтанчик, який гармоніює з вербою, що росте позаду нього. Йдемо до фортеці – по дорозі всюди переодягнені вояки. люди фотографуються з ними, фотографують їх. В центрі міста продають свої вироби народні умільці – різні картини (вишиті, з каміння, з пір’я), вироби з дерева, металу (напевно було найбільше), різні книги. Також тут можна самому чеканити собі монету на згадку. На базарі продавали різноманітні речі (я би сказав деякі були виробами мистецтва) з бісеру, дерева, шкіри. Дуже багато було холодної зброї і кованих виробів. Я собі купив книгу “Країна замків і фортець” і 2 колоди гральних карт – “Історичні особи XVII-XVIII ст.” і “Фортеці та замки Західної України”. Перша колода на 36 карт, дорожча, гіршої якості і гіршого наповнення. До другої колоди претензій не маю (про карти напишу пізніше окремо).
Також тут проводились змагання з гирьового спорту – спочатку хлопці перекидали один через одного гирі, а потім вийшли їх старші колеги – майстри спорту, які показали, що гирями можна жонглювати як повітряними кульками.
Тут же на вулиці проводили майстер-класи з середньовічних танців. Трохи подивившись, пішли далі – більше цікавили військові дії. Ми вилізли на мур (місце вибрали трохи невдало) і звідти спостерігали за всім дійством. Спочатку пройшли вояки з фортеці в місто. Були війська дуже багатьох національностей і часів – поляки, французи, татари, росіяни і, звичайно, ж наші українські козаки. Після оглядового параду (один з учасників походу – колоритний чоловік кілограм на 100 вже ледве переплітав ноги – і він був там таким не один) почався штурм фортеці – козаки штурмували фортецю, а польські війська її обороняли.
Після першого пострілу гармати коні кинулись навтьоки, прийшлось їх повертати. Потім все заволокло димом і бачили ми дуже загальну картину бою (з муру досить гарний оглядовий майданчик, але було далеко до місця подій).
Після закінчення штурму ми пішли на автовокзал, де пропустили наш автобус і мусили чекали ще більше години на наступний автобус у Чернівці. Тим часом відвідали кафе “Одісей” і поїли смачного кам’янецького борщу.
Фото з фестивалю
Відео з фестивалю
22.01.2011 08:18
интересно
есть у меня мечты-цели научится наездничеству и владению мечем. Музыку под парад включили левую
не могли что-нибудь подходящее подобрать, марш на литаврах бы отлично подошел.
22.01.2011 10:05
Скоро напишу про Битву націй – отам реально бились (і на мечах в т.ч.).
27.04.2011 15:37
незрозуміла битва: стріляють дофіга з близької відстані, але ніхто не вмирає
27.04.2011 19:10
Ну це інсценування битви – треба було йти ближче до поля бою, а то затягнуло все димом і нічого не було видно.