Колода №3. Фортеці та замки Західної України Колода №4. Terra Heroica.
Січ 22

Битва націй 2010Щось у мене ніяк не складається з історичними фестивалями, більше року пройшло, як я написав про фестиваль Terra Heroica у Кам’янці-Подільському. Аналогічна ситуація і з Битвою націй, яка відбувалась 1-3 травня у Хотині. На всі дні попасти я не зміг, 1 травня я був на Кукулі, 2 травня у мене не було сил кудись їхати, а 3 травня – якраз на фінал і поїхали у Хотин.Квитки тут продавали на кожен день окремо, купили звичайний квиток (ще був преміум – який давав можливість входити у наметове містечко учасників) і пішли дивитись на бої. По програмці (по часу) ми якраз встигали на фінал бою один на один, але бої почались швидше і ми почали тільки закінчення бою, де наш програв росіянину. Фестиваль був міжнародним – тут були присутні учасники з 4 країн – Україна, Росія, Білорусь і Польща.

Дуже неприємно, що фестиваль вели російською мовою, адже, якщо білоруси і українці розуміють українську мову, то, я думаю, що і росіяни з білорусами зрозуміють нашу мову. Також було досить “оригінальним” рішенням під час середньовічних боїв включати попсу. Але це таке – вернемось до наших боїв.

Як я казав – на бої один на один ми не встигли, але зате повністю бачили півфінали і фінали боїв 5 на 5 і 21 на 21. У півфіналах наші класно розправились з росіянами (2 командою) і білорусами (там не дуже зрозуміла система півфіналів), а у фіналі програли (матч ведеться до 2 виграних поєдинків, поєдинок виграє та команда, учасники, якої залишилась на ногах) значно сильнішій російській команді (навіть видно по зовнішньому вигляді, що суперники були краще підготовленими і переважали наших). В боях 21 на 21 дуже багато сумбуру – поле маленьке і часто воїни падали, зашпортавшись за свого ж побратима (суперника). А якщо воїн впав – значить він вже вибуває з бою.

Як я вже писав, у всіх дисциплінах виграла Росія, Україна зайняла 2 місце, поляки і білоруси (не пам’ятаю, хто яке) поділили 3-4 місця. Після виграшу наші північні сусіди розмахували прапором і кричали “Слава Рассєї”. Ну нічого собі, мало того, що москалі Крим забрали у нас, тут виграли, розмахуєте своїм імперським (з двоголовим орлом) прапором і ще й “Слава Рассєї”. Прийшлось мені заводити нашу збірну України (в команді було декілька хлопців зі Львова, що підтримали) і тоді москалі почули, що в нас має звучати “Слава Україні – Героям слава”, а не “Слава Рассєї”.

Після змагань були ще договірні бугурти. Тут учасники бились не на повну силу, їх можна зрозуміти після 3 важких днів сил було мало, та й це був, так сказати, товариський матч. Потім ми пішли оглядати фортецю, дивитись на різний крам, що пропонували на середньовічному базарі. А продавала тут майже все те саме, що і в Кам’янці-Подільському на Terra Heroica – зброя, вироби з дерева, шкіри, металу. Я купив собі ще одну колоду карт.
На полі можна було прийняти участь у битві мішками з зав’язаними очима. Коли бились 2 дівчини – це виглядало досить кумедно. У фортеці відбувались різні дійства – стрільба з лука, стрибання через величезну скакалку, відрубування голови. В наметове містечко нам не можна було йти (у нас були звичайні квитки, а не преміум), тому подивились ще на Дністер і повернулись назад, а потім і додому.
Повертаючись додому, звернув увагу на стенд (я любитель читати всілякі стенди), а там були орфографічні помилки – терІторію (слово так вжите 3 рази) і беСпечні.

Фото з фестивалю

УчасникУчасник УчасникиУчасники ПереодяганняПереодягання Хотинська фортецяХотинська фортеця
УчасникУчасник УчасникУчасник СуддіСудді НашНаш
Середньовічна музикаСередньовічна музика ВідпочинокВідпочинок ВідпочинокВідпочинок Початок боюПочаток бою
БійБій БійБій ВідпочинокВідпочинок Початок боюПочаток бою
ФіналФінал Середньовічний фотографСередньовічний фотограф Нікудишній з мене лицарНікудишній з мене лицар Лицарські обладункиЛицарські обладунки
Український лицарУкраїнський лицар Підготовка до боюПідготовка до бою Українська команда (бій 21 на 21)Українська команда (бій 21 на 21) Ще секунда і все почнетьсяЩе секунда і все почнеться
Уже і почався бійУже і почався бій ВідпочинокВідпочинок ЛицарЛицар Після важкого боюПісля важкого бою
ТабірТабір Лицарів возили на машинахЛицарів возили на машинах
ШоломиШоломи Намет в таборіНамет в таборі ЛицарЛицар Майбутній лицарМайбутній лицар
Договірні бугуртиДоговірні бугурти Договірні бугуртиДоговірні бугурти Договірні бугуртиДоговірні бугурти Договірні бугуртиДоговірні бугурти
Після бугуртівПісля бугуртів Імперський ворожий прапорІмперський ворожий прапор БратанняБратання
Всі учасникиВсі учасники Всі учасникиВсі учасники Всі учасникиВсі учасники Всі учасникиВсі учасники
Всі учасникиВсі учасники Всі учасникиВсі учасники Всі учасникиВсі учасники Лицар повинен і на машину вміти залізти :)Лицар повинен і на машину вміти залізти :)
Хотинська фортецяХотинська фортеця Хотинська фортецяХотинська фортеця ТабірТабір Відрубування головиВідрубування голови
ГакГак
Грамотні писалиГрамотні писали Грамотні писалиГрамотні писали

Відео з фестивалю:

Теги: , , , , ,

Читайте також:

Залишити коментар

Коментарів: 5 для “Битва націй-2010”

 1. 1. EsoterikNo Gravatar Сказав:

  тупня ці бої. тупо стінка на стінку – хто кого зіб’є з ніг. ніякого фехтування, краси. а музика – це взагалі облом. як ти ще хочеш цього року їхати???

 2. 2. yAnTarNo Gravatar Сказав:

  21 на 21 – мені також не дуже сподобались – ІМХО забагато людей на метр квадратний, а 5 на 5 або (особливо) 1 на 1 – там більш технічні бої.

  А їхати цього року все одно планую – там крім боїв ще є цікаві речі – подивитись на середньовічний побут, по базарі походити (де можна купити карти ;) ).

 3. 3. EsoterikNo Gravatar Сказав:

  а хавчик якийсь прикольний варять? чи, може, “середньовічні” напої можна подегустувати?

 4. 4. yAnTarNo Gravatar Сказав:

  Минулого року ми купували звичайний квиток (80 грн) – не можна було ходити по табору, де жили учасники боїв, здається, там варили якусь їжу стародавню.
  Цього року буде один квиток, можна буде піти подивитись.
  На рахунок напоїв – хто які привіз – ті і дегустував. :)

 5. 5. АпчхиNo Gravatar Сказав:

  Супер фестиваль!))

*