В попередньому пості я писав про останній день гонок на Чемпіонаті світу з біатлону в Новому Месті. В цьому пості я напишу про зворотню дорогу з Чехії в Україну.
Отже, в Новому Месті ми сіли на поїзд до Ждяра, а там пересіли на поїзд до Брно. В Брно у нас було ще більше години до нашого поїзда в Братиславу і ми вирішили піти ще в супермаркет і купити пива і продуктів на дорогу. Щоб не тягати з собою вудочки в супермаркеті, ми їх залишили біля входу (так як завжди це робили до цього). При виході ми чуть не забули про вудочки, але вчасно згадали. Пішли до входу, а їх там нема.
6 днів ми носились з ними, пережили багато пригод – забували їх на лавочці в Празі, губили половину сегментів, коли бігали за поїздами у Ждярі, залишали без догляду майже кожен день, а в останній день хтось їх “конфіскував”. Варіантів було два – або охоронець супермаркету сприйняв їх як “небезпечний предмет”, або бомжі-цигани (яких ми за 7 днів перший раз побачили) їх забрали собі. Але, змагання вже закінчились, то і нам вони би вже і не пригодились.
О 20:10 відправляється поїзд (Вітя просив уточнити, що це був поїзд типу EuroCity) з Брно. На словацькій території у нас ще раз перевіряють квитки. (Вітя захоплюється їхніми порядками – квитки перевіряють вже в поїзді, уникаючи черг перед посадкою в поїзд, як таких. А з нашими “покращеннями” і перевіркою паспортів – черги перед посадкою тільки збільшуються). О 21:45 ми в Братиславі. Враження такі, ніби попав десь в Україну (старий невеликий вокзал, в якому йде ремонт), Контингент на вокзалі також нагадує Україну. У нас була думка пройтись до Дунаю (у нас було 2 вільні години), але побачивши контингент (багато циган) на вокзалі вирішили нікуди не ходити. Але є один плюс – є фрішний Wi-Fi, причому хорошої якості і є вільні розетки, де можна зарядити телефони. Сидимо на стільчиках і сидимо в інтернеті.
О 23:30 подають наш потяг. У нас знову 4-місне купе, надіємось, що крім нас не буде нікого (ми вже так надіялись, коли їхали в Прагу, але вийшло не по нашому). Цього разу людей було мало і до нас в купе ніхто не підсів.
23:49 – відправляється наш поїзд. До нас приходить провідник і щось швидко говорить. Вітя і я сидимо, як барани і нічого не розуміємо, Олег ствердно киває головою на кожне слово провідника. Добре, що з нами є Олег (експерт з чеської і словацької мов). Тільки провідник виходить, ми з Вітею одразу розпитуємо Олега: “Ну що він сказав, що хотів”. На що отримуємо відповідь, яка увійшла в анали історії і стала крилатою фразою: “Він дуже швидко говорив”.
Епічна відповідь. Через декілька хвилин знову приходить провідник і знову “дуже швидко говорить”. Виявляється, йому потрібні наші документи. Звіряє дані на квитках і паспортах (взагалі то паспорта не потрібно для проїзду, але так як у нас квитки куплені в інтернеті, то він перевіряє чи бува ми не їдемо за чужими квитками).
Провідник пішов,треба повечеряти. Сьогодні у нас на вечерю пиво Пріматор пшеничне, сир, ковбаса. Сидимо, п’ємо пиво, вирішив подивитись на телефоні, яка швидкість у цього поїзда. 150 км/год показав телефон – максимальна швидкість, яку ми заміряли за всю нашу поїздку. Ех, як добре, так їхати і абсолютно не відчувати, що ти їдеш скільки. А вже в обід ми будемо їхати в українських поїздах 60 км/год і будемо дуже сильно це відчувати. Але не хочеться думати про погане. Йдемо спати.
О 7 годині ми прибули в Кошице. до поїзда на Чієрну (10:10) у нас ще є 3 години. Здаємо речі в багаж і йдемо гуляти в Кошицях. Олег хоче йти в якийсь житловий квартал, я хочу до костелу Ельжбєти, який ми бачили вночі, коли тільки їхали в Чехію. Погоджуємось на тому, що їдемо спочатку на Кошицький гравітон (хто не знає, це великий житловий масив у Чернівцях), а потім в центр до костелу Ельжбєти. Купуємо квитки, сідаємо на перший трамвай, що приходить і їдемо у невідомому напрямку, потім пересідаємо ще 2 рази за чисто випадковим принципом. Бачимо багатоповерхівки і виходимо. Біля будинків чистенько, всі доріжки асфальтовані, біля будинків дитячі майданчики. Дуже сподобалось те, що на майданчику є дитяча стінка для скелелазіння.
Парк в Кошицях |
Парк в Кошицях |
Афіша |
Будиночки |
Будиночки |
Повертаємось назад. Дорогою бачимо поліцейських на перехресті. Всі машини у них їздять з увімкненим ближнім світлом. А одному,який їхав без увімкненого світла, жінка-поліцейський жестом показала – увімкни світло. Одразу спадає на думку гасло чеської поліції Pomahat a chranit і української “зупиняти і гроші збирати”.
Ями бувають і закордоном |
Na planete Kosic |
Під’їзд |
 |
Стінка для скелелазіння |
Пішохідний перехід |
Сусіди |
Далі йдемо в центр по вул. Головній (точно як у Чернівцях). Дуже гарна і затишна вулиця. Вулиця нас веде прямо до чумного стовпа, дівадла (театр по нашому) і до костела св. Ельжбєти. Все тут дуже гарне і чисте. Ще заходимо в магазинчик, купуємо сувеніри і на вокзал.
Будинок |
Ранок в Кошицях |
Вулиця Головна |
Вулиця Головна |
Hotel Slavia |
 |
Чумний стовп |
Чумний стовп |
Зодіак навколо стовпа |
Театр |
Театр |
Костел св.Ельжбєти |
Костел св.Ельжбєти |
Костел св.Ельжбєти |
 |
Елементи декору |
Якась міська установа |
Незрозумілий пам’ятник |
Замки |
Замки |
Будинок |
Костел св. Ельжбєти |
 |
Театр |
Головна площа м.Кошице |
Забираємо речі з камери схову і їдемо в Чієрну. Цього разу їдемо не в двоповерховій Шкоді Елефант, а в одноповерховому старенькому поїзді. З іншого боку навіть добре, що такий поїзд – так ми готуємо себе до в’їзду в Україну. О 11:55 ми в Чієрні, до потяга на Чоп у нас ще більше 2 годин. В принципі ми могли їхати потягом пізніше на 2 години, але ми боялись, що поїзд може запізнитись і тоді ми будемо чекати аж до 22:40 в Чієрні. 2 години в Чієрні тягнуться довго. Потрохи збираються люди (отже в УКраїну нас вже не буде їхати 3 у вагоні). Зайшовши в туалет, помічаю якогось підозрілого лисого (як сказав Вітя пізніше – саме те, що він лисий – було найбільш підозрілим
) чоловіка, який (у мене так склалось враження) щось перепаковував зі своєї великої сумки собі під одяг. І в туалеті він сидів дуже довго – десь біля 15 хвилин. Потім на вокзалі було видно, що він нервує, бо виглядав збуджено і піт виступав на його чолі (це був кінець лютого). Олег одразу згадав фільм “Бангкок хілтон” і ми пильнуємо, щоб лисий нічого нам не підкинув.
У вагоні крім нас їде ще сімейна пара з дитиною з України і ще якийсь чоловік (родом з Києва, живе в Санкт-Петербурзі), який дуже любив говорити (і якраз ту сімейну пару і напрягав). Але, як часто буває, почавши за здравіє, закінчив за упокій -спочатку говорить те, що СРСР – це була штучна держава і вона не могла довго існувати. А от царська рассійская імперія – це зовсім інша справа – і вона повинна бути від Фінляндії аж до Туреччини (звичайно, що включаючи її). Далі продовжилось тим, що для чого нам українська мова і чому ми не хочемо бути разом з Расєєю. Я весь час мовчав, але тут вже не витерпів і сказав, що я вважав за потрібне. Звичайно,що мене обізвали “націоналістом”. Ще одна-дві репліки і була досягнута головна мета – його рот закрився і аж до Чопа він не сказав ні слова.
На кордоні у нас швиденько перевірили паспорти (в рюкзаки навіть не дивились, тільки запитали, чи є якийсь товар). В Чопі в транзитному залі нас також швиденько пропустили (між іншим того підозрілого лисого також пропустили без проблем
). В рюкзаки наші прикордонники заглядали неохоче. Зразу при виході з транзитного залу нас “впізнали” по наших шапках, що ми були на ЧС з біатлону.
Так як у нас був ще час до потяга на Львів, то пішли у “Вікторію-М” – місцеве кафе, де можна дуже смачно і дешево поїсти.
А далі були українські поїзди – черепашача швидкість, таргани на поличках, відсутність світла у купе. Провідник аргументував це тим, що батарея не зарядилась. Ми хотіли дати йому батареї від телефонів.
Я хотів читати книжку, але при тому освітленні читати було нереально. У роздумах я вивів
“закон Андрусяка” – чим вища освітленість всередині поїзда, тим більш освічена і непитуща нація. Так як у Чехії багато людей в поїздах читають книжки, читають на ноутбуках, а у нас що роблять (коли погане світло) – правильно п’ють. І ще одним фактором,який непрямо сприяє цьому – є розмір столика, який у наших поїздах в 4 рази більший за словацький.
Далі був Львів. Вирішили піти в платний зал підвищеного комфорту (з Wi-Fi). Одразу при вході табличка “Wi-Fi не працює”. Насправді цей зал не сильно відрізняється від звичайного залу. Також є бомжі, правда менше, ніж у звичайному залі, але процес дифузії ароматних часток бомжів відбувається за тими самими фізичним законами. В залі зустріли знайомого з Чернівців, який чекав на той самий потяг Ковель – Чернівці.
Отак і закінчилась наша поїздка на Чемпіонат світу з біатлону в Чехію. Чи міг, я думати ще на початку 2000-х років, коли ще бігала Олена Зубрилова, що я поїду на Чемпіонат світу з біатлону. Напевно, ні, тоді такої думки і не було. А зараз це вже позаду. Завдяки Віті, що в один день біля 12 години ночі написав таку пропозицію в скайпі. Можливо, наступного року буде аналогічна поїздка, хтозна. Але це вже буде трохи по-іншому. Ця перша, не забудеться ніколи.
Подобається ? Натискай +1
Теги: Європа, Братислава, Брно, Кошице, Львів, Словаччина, Чієр, Чієрна над Тисою, Чехія, Чоп
Читайте також:
Чеські замітки: дорога
Чеські замітки, день сьомий, Брно, Нове Место, день мас...
Чеські замітки, день шостий, Брно, Нове Место, чоловіча...
Чеські замітки, день п’ятий, Брно, Нове Место, жі...
Чеські замітки: день четвертий, Брно, Шпільберк.
Чеські замітки: день третій, Брно – Ждяр – ...
Чеські замітки: день другий, Прага – Брно
Чеські замітки: Нічна Прага
Чеські замітки: день четвертий, Нове Место, індивідуаль...
03.08.2013 22:50
классная поездка получилась!
03.08.2013 22:56
Угу, не було б пригод різних – не було б що згадати.
15.09.2013 16:06
Дуже гарний опис вашої подорожі. Чудова реклама чудових місць
15.09.2013 16:10
Дякую.
12.11.2015 13:04
Опис просто чудовий, сам не раз бував у багатьох із цих міст на власному авто. Поїздом також круто. Пригоди в такий спосіб це спогади на все життя!
12.11.2015 13:22
@karna – так погоджуюсь, спогади на все життя, все ніяк не зберусь написати про подібну подорож поїздами в Татри
18.12.2018 16:27
Прекрасна поїздка. Дякую за чудові світлини!
19.01.2019 11:16
@Надія
Дякую.